Mezinárodní den tance (29. dubna)

Publikováno V rubrikách Slavné dny
Mezinárodní den tance (International Dance Day)

Datum: 29. dubna
Frekvence: Každoroční
Zakladatel: Taneční komitét ITI (International Theatre Institut – Mezinárodní divadelní ústav)
Rok vzniku: 1982
Oficiální stránky: https://www.international-dance-day.org/
Hashtag: #DanceDay

Den tance

Umění tance je jednou z nejstarších a nejdéle trvajících forem zábavy a společné aktivity, které lidstvo zná. Přestože si tance každý den užívají miliony lidí, Mezinárodní den tance je speciálním okamžikem v roce, při kterém jsou k této mimořádné zábavě zváni všichni lidé světa. Dokonce i ti, co mají obě nohy levé.

Tanec je jeden z nejlepších způsobů pro zbavení se stresu a zábran, poznání nových lidí a zlepšení svého fyzického zdraví. Tato každoroční tradice sbližuje lidi po celém světě, od profesionálních tanečníků až po jednotlivce, kteří by obvykle stáli v pozadí.

Tak vezměte svoji vášeň a oslavte Mezinárodní den tance se zbytkem světa!

Historie

V roce 1982 Taneční výbor ITI založil Mezinárodní den tance, který se každoročně slaví 29. dubna, jako oslava narozenin Jean-Georges Noverre (1727-1810) — tvůrce moderního baletu. Záměrem poselství Mezinárodního dne tance je oslavit tanec, oddat se univerzálnosti této umělecké formy, překonat všechny politické, kulturní a etnické bariéry a spojit lidi společným jazykem – tancem.

Každý rok koluje po celém světě zpráva od vynikajícího choreografa nebo tanečníka, který předává své poselství tance. Autor zprávy je vybrán Mezinárodním tanečním výborem ITI a Výkonnou radou ITI. Zpráva je přeložena do mnoha jazyků a šířena globálně.

International Dance Day

Jak oslavovat

Každý máme svůj osobní vztah k tanečnímu umění. Doslovně neexistují žádná omezení, jak lze oslavit Mezinárodní den tance. Dokonce i jednotlivci uvíznutí doma se mohou podílet na oslavách tohoto dne. Čtení o tradicích tance online lze podpořit sledováním tanečních filmů a seriálů nebo učením se nových tanečních pohybů prostřednictvím video tutoriálů na YouTube.

Tato událost je skvělou výmluvou pro sledování místní show nebo pro investice do nových tanečních bot. Skutečným úspěchem akce je koneckonců to, že povzbuzuje lidi, aby ve svém každodenním životě brali tanec o trochu vážněji a s úctou.

Ať už si oslavy užíváte sami nebo s ostatními, nikdy není špatný nápad naladit davy lidé k společnému tanci. Dalším špičkovým tipem je nahrát své vlastní taneční dovednosti a podělit se o ně se svým okolím.

Pokud ale hledáte univerzální způsob, jak si užít Dne tance, nejlepší rada pochází od známé zpěvačky Lady Gaga: “Prostě tancuj!”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *