Česká republika a euro

Členství České republiky v Unii znamená závazek přijmout jednotnou měnu euro, jakmile budou splněna tzv. “maastrichtská kritéria”. Zde se hodnotí například cenová stabilita, úrokové sazby nebo kurzová stabilita. Takže otázka nezní, zda by Česko mělo…

6 mýtů o Evropské unii

„Brusel zakázal klasické žárovky!”  Unie skutečně nařídila postupné stažení klasických žárovek z obchodních regálů. Avšak toto rozhodnutí vzniklo na základě dohody členských států. Prvotní návrh dokonce přišel ze strany členů, již v roce 2007 byla EU…

Evropský rok železnice 2021

Evropský rok železnice 2021

Letošní rok 2021 je pro Evropu rokem železnice! Tento speciální projekt „Evropský rok” se snaží zvýšit povědomí o důležitých tématech.

Vznik Evropské unie

1. listopadu 1993 (Maastricht, Nizozemsko) si připomínáme samotný vznik Evropské unie. Jak ale tahle významná organizace vlastně vznikla a kde leží počátky EU?

Projekt Vyslanci Evropského parlamentu

Naše škola Gymnázium Hranice se zapojila do projektu Vyslanci Evropského parlamentu. Cílem této soutěže je neobvyklou formou přiblížit fungování Evropské unie.

Proč jsme v EU? (9 základních výhod)

Zajímalo vás někdy, proč jsme členy EU a co všechno nám může tato spolupráce s Evropskou Unií nabídnout? Našich 9 stručných obrázků vám objasní základní výhody členství v EU.